Sporta teipi

Teipi medicīnā un sportā tiek izmantoti, lai stabilizētu un saglabātu kaulu un muskuļu stabilitāti fiziskās slodzes un/vai treniņa laikā. Teipus izmanto, lai samazinātu sāpes un veicinātu atlabšanu no dažāda veida traumām:
  • Teipi samazina/ierobežo nevēlamu kustību traumētajās locītavās;
  • Teipus var izmantot kā kompresi mīkstajiem saistaudiem, lai samazinātu pietūkumu un pampumu;
  • Teipi var darboties kā šina vai šinas balsts;
  • Korekta un pareiza teipu izmantošana darbojas kā sargs savainotajai ķermeņa daļai tās dzīšanas procesā un pasargā no atkārtota savainojuma.
Teipu izmantošana ir viens no efektīvākajiem veidiem kā izvairīties vai ievērojami samazināt traumu risku fizisko aktivitāšu laikā, t.sk. dažādos sporta veidos, it īpaši kontaktsportā.
Kinezioloģiskais teips – Elastīgs auduma teips, ko uzklāj pa tiešo uz ādas. Atkarībā no mērķa, to var izmantot kā muskuļu atbalstu, limfas funkciju uzlabošanai vai sāpju mazināšanai. Korekti uzklāts, kinezioloģiskais teips palīdz uzlabot sportisko sniegumu, mazināt traumu iespējamību un paātrina atlabšanas procesu, nodrošinot ātrāku atgriešanos sportā. Pirkt kinezioloģisko teipu.
Sporta teips, jeb “baltais teips” – neelastīgs auduma teips, kas paredzēts stingrai balsta
radīšanai. Tas mazina sāpes, uzlabo saišu stabilitāti, samazina traumu iespējamību, palīdz novērst to atkārtošanos. Pirkt sporta teipu.
Pašfiksējošs sporta teips – Unikāls (gan elastīgs, gan neelastīgs) fiksējošs sporta teips, ka nelīp pie ādas vai matiem, padarot vieglāku un patīkamāku tā noņemšanu. Tiek plaši izmantots, lai apturētu asiņošanu un samazinātu pietūkumu vai pampumu. Pirkt pašfiksējošo teipu.
Apakšteips – Galvenokārt tiek lietots zem līpošajiem sporta teipiem vai zem jostām un
siksnām, aizsargājot ādu no skrāpējumiem un nobrāzumiem, kas var rasties berzes rezultātā starp ādu un teipu, kā arī pasargā ādu arī no alerģiskas reakcijas. Pirkt apakšteipu.